KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12011027
*
nr 1201 1027
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad JONAND NEW YORK 16. Olja på duk, 58x47 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 20:34:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 11:14:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john jon-and olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
nr 1201 1027
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad JONAND NEW YORK 16. Olja på duk, 58x47 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop: | 12.000 kr |
---|---|
Såld: | 10.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 11:14:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john jon-and olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20